خبرگزاری ایرنا:
قلم هوشمند همراه یکی از محصولات قرآنی عرضه شده در بخش رسانه های دیجیتال بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است.
«ناصر شهریاری»، مسؤول غرفه صبا آپ در بخش رسانه های دیجیتال بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ضمن بیان این خبر درباره ارائه این محصول قرآنی گفت: بازدیدکنندگان و علاقه مندان به فراگیری تازه ترین دستاوردهای قرآنی با مراجعه به این غرفه می توانند قلم قرآنی را روی گوشی تلفن همراه خودشان فعال کنند البته به این شرط که گوشی تلفن همراه شان مجهز به سیستم عامل اندروید باشد. در این صورت بدون اینکه نیاز به همراه داشتن قرآن کریم داشته باشند می توانند در طول روز هر زمان که فرصت دارند به صوت ملکوتی قاریان قرآن کریم گوش جان بسپارند.
وی افزود: کاربرد قلم قرآنی به این صورت است که کاربر با انتخاب قاری و آیه مورد نظر می تواند فابل صوتی آن آیه را بشنود. همین دستورالعمل برای مفاتیح و قرآن به صورت کلمه به کلمه هم در نظر گرفته شده است. البته قرآن کلمه به کلمه هنوز آماده نشده است. اما به علاقه مندان قول می دهیم که در روزهای آینده، پیش از زمان پایان نمایشگاه قرآن کریم این محصول را عرضه کنیم.
شهریاری با بیان این که بسیاری از شهروندان با کاربرد قلم همراه قرآنی آشنا نیستند، گفت: «قلم هوشمند قرآنی همراه» از جمله تازه ترین فعالیتهای قرآنی هستند که خیلی از شهروندان هنوز با کاربرد آنها آشنا نیستند. این محصولات به ویژه برای افرادی که ضعف بینایی دارند و یا می خواهند با شنیدن صوت قاریان قرآن، توانایی روخوانی قرآن کریم را در خودشان تقویت کنند کاربرد دارد.

 

irna-screenshot